SÜLEYMAN HURREM AKSOY
İZMİR NARLIDERE KAYMAKAMI
05307885616
 
 
Ankara Vali Yardımcılığından Cumhurbaşkanlığı 2018/157 sayılı Kararı ile Narlıdere Kaymakamlığına atanan S. Hurrem Aksoy, 1959 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Elazığ ve Eskişehir’de yaptı. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılında ise Avukatlık Stajını tamamladı.
Kamu görevine 1986 Yılında Siirt Kaymakam Adayı olarak başlayan S. Hurrem Aksoy, sırasıyla Kırşehir Mucur İlçesi ve Antalya Kaş ilçesi Kaymakam Vekilliği ile Yozgat Şefaatli İlçesi, Adıyaman Sincik İlçesi ve Edirne Enez ilçesi Kaymakamlıklarında bulundu.
1991 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından Amerika Birleşik Devletlerine gönderildi. Bir yıl Teksas Eyaletinin başkenti Austin de kaldı. 1997-2000 yılları arası Şanlıurfa Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Yeni bir kurtarma ve yardım teşkilatı kurulmasına yönelik önerisi ve ayrıca idarenin yeniden yapılanmasına ilişkin çalışması nedeniyle 1999 yılında “Yılın Hukukçu Bürokratı” seçildi.
2000 Yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği’ne atandı. Daha sonra İçişleri Bakanlığı KİHBİ Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu. Bu sırada Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATUM)’un AB ve Uluslararası İlişkiler Temel Eğitim programını bitirdi. Ardından Avrupa Birliği Hukuku Uzmanlık ile  Uluslararası İlişkiler Uzmanlık Programlarını tamamladı.
2005 Yılında İstanbul Vali Yardımcılığı’na atandı. “İstanbul İstihdam Raporu”nun hazırlanmasına ve “İstanbul 2010 Gıda Platformu”nun kuruluşuna önderlik etti. Bu çalışmaları sebebiyle çeşitli kuruluşlar tarafından ödüllendirildi.
2008’de Kurucu Kaymakam olarak İstanbul Arnavutköy İlçesine atandı. Görevi boyunca ilçenin kuruluşunu gerçekleştirdiği gibi ilçede sporu geliştirmek maksadıyla Arnavutköy Spor Koordinasyon Derneğini (ASKODER) kurdu. Her okula bir spor kulübü kurulması ve bunlara sanayicilerden spor dostu sağlanması projesine önderlik yaptı. Ayrıca Arnavutköy’de eğitimin kalitesini yükseltmek için “Akıllı Sınıf Kampanyası” yürüttü. Yetimlere yönelik “KARDEŞİM Projesi”ni başlattı. Yüzlerce Arnavutköylü üniversite öğrencisine hayırseverlerin burs vermesine vesile oldu. Milletimizin en önemli değerlerinden olan Komşuluğu geliştirmek için Arnavutköy Mahalle ve Komşuluk Kültürünü Yaşatma ve Geliştirme Derneği’nin (ARMAKOMŞUDER) kurulmasına öncülük etti. Bu amaçla 22 mahallede şube KOMŞUDER kurulmasını sağladı. Ayrıca “Dünya Komşu Günü” için Birleşmiş Milletlere ve Bakanlığa öneride bulundu. Bu çalışmalar vesilesi ile 2013 yılı “İstanbul’da Yılın Kaymakamı” seçildi ve çeşitli kurum ve kuruluşlarca plaketle ödüllendirildi. Ayrıca Komşuluk çalışmaları sebebiyle 2013 Yılı TBMM Onur Ödülü için Aday gösterildi.
2013 yılında Antalya İli Döşemealtı İlçesi Kaymakamlığına atandı. Bir süre sonra Yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Adayı olmak için istifa etti. Akabinde Ankara Vali Yardımcılığı görevine atandı. Haziran 2015’te yapılan Milletvekilliği Genel Seçiminde de Milletvekili Adayı olmak için istifa etti. Tekrar Ankara vali yardımcılığı görevine döndü. Halen AYBÜ Tarih Bölümünde master yapmaktadır.

Kaymakam Aksoy’un Eşi Pembe Aksoy Ekonomi Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinden  emekli olup halen Noter olarak çalışmaktadır. Oğullarından; Ömer Fatih Avukatlık stajı yapmakta,  Kemalettin Ahmet Hukuk Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta, Yunus Emre de Hukuk Fakültesinde okumaktadır.